Tõlkeneljapäev: biotõlkest

Selle nädala tõlkeõhtul esineb meile Elin Sütiste. Loeng kannab pealkirja „Tõlkija ja teised loomad: logotsentristilikust tõlkest biotõlkeni“ ning selles arutletakse lähenemiste üle, mis laiendavad tõlke mõistet inimkultuurist väljapoole.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema 2, detsembril kell 18.15. Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud. Neil, kes soovivad ühineda veebi teel, palume lingi saamiseks kirjutada info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Mati Martini avalik loeng "Mürgised selgrootud"

26. novembril on Vabal Akadeemial taaskord külas entomoloog Mati Martin, kes seekord räägib mürgistest selgrootutest.
Kui räägitakse mürgistest loomadest, siis peetakse enamasti silmas mürgiseid selgroogseid - kahepaikseid ja madusid. Esimestel on mürk passiivseks kaitseks, teistel aga vahend saagi tabamiseks. Hoopis rohkem kasutavad mürke nii enesekaitseks kui ka toidu hankimiseks aga mitmesugused selgrootud loomad. Selles loengus tulebki nendest juttu. Uurime, mis on üldse mürk, kuidas loomad seda endale hangivad ja vajalikul eesmärgil kasutavad. Loengust saame teada ka seda, millised on ohtlikud selgrootud inimese elule, kus nad elavad ja kuidas nende eest end hoida. Praegu ei ole reisimiseks just kõige soodsam aeg, kuid et enamus mürgistest loomadest, kes meid ohustavad, elavad just soojematel aladel, kuhu me reisime, siis on ehk praegu just sobiv hetk nendega tutvuda ja oma teadmisi tuleviku tarbeks värskendada.
Loeng toimub 26. novembril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikojas. Loengut kannab üle ka Postimees.
Loe lisaks

Jaan Lahe avalik loeng "Paul Tillichi teoloogia II"

19. novembril jätkub Jaan Lahe loengusari Paul Tillichist ja tema teoloogiast.
Eelmises loengus räägiti Paul Tillichi kohast evangeelse teoloogia ajaloos, tema käsitlusest teoloogia ja filosoofia suhete kohta ning ontoloogiast. Seekord tuleb loengus juttu Tillichi sümboliteteooriast ja tema jumalakäsitlusest.
Huvilised on oodatud loengut kuulama 19. novembril kell 18.15. Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikotta (Jakobi 41). Osalemiseks on vajalik koroonatõend. Loengut saab jälgida ka Postimehe otseülekande vahendusel.
Loe lisaks

Tõlkeneljapäev: külas Lauri Eesmaa

Seekordsel tõlkeseminaril on meil külas on Lauri Eesmaa, kellega koos arutleme tõlketeoste toimetamise küsimuste üle.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema 18. novembril kell 18.15. Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud. Neil, kes soovivad ühineda veebi teel, palume lingi saamiseks kirjutada info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Tõlkeneljapäev: külas Liina Lukas

Sellenädalase tõlkeseminari külaline on Liina Lukas, kes räägib meile äsjailmunud Goethe tõlkeluule kogumikust ja Goethe luule eestindamise probleemidest.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema 11. novembril kell 18.15. Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud. Neil, kes soovivad ühineda veebi teel, palume lingi saamiseks kirjutada info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Arhiiv