Jätkub kursus vanakreeka religioonist

29. septembril jätkub Vabas Akadeemias vanakreeka religiooni kursus Elo-Mall Toometi juhendamisel.
Kursusel uurime religiooni rolli Vana-Kreeka ühiskondades, nii inimeste igapäevaelus kui linnriikide poliitilises korralduses. Räägime pühakohtadest ja nendes toimunud rituaalidest, suurtest pidustustest ja igapäevastest perekondlikest kommetest, religiooni rollist naiste ja meeste, noorte ning vanade elus. Käsitlemisele tulevad ka erinevad müüdid ning nende seosed konkreetsete kultustega, samuti Kreeka religiooni ajaloolised ja lokaalsed variatsioonid.
Osalema on oodatud nii suvekursusel osalenud kui ka need, kes teemaga varem kokku puutunud ei ole. Kursus toimub loenguvormis, kuid iga kord on soovijatel võimalus ka aruteluks, samuti tutvume erinevate eesti keelde tõlgitud antiiktekstidega, mis religiooni teema erinevaid nüansse avavad.
Loengud toimuvad kolmapäeviti kell 16.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi 41). Huvilistel palume registreeruda info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Jätkub vanakreeka keele kursus

Esmaspäeval, 27. septembril jätkub Kristin Klausi juhendamisel vanakreeka keele kursus.
Jätkame õpitud grammatika põhjal originaaltekstide lugemist ning jooksvalt uue vajaliku grammatika õppimist. Loeme hellenistliku perioodi tekste, alustades lihtsamatest Uue Testamendi tekstidest, jätkates Septuaginta lõikudega ning lõpetades Kreeka autoritega. Kursusega on oodatud liituma kõik, kes on varem natuke vanakreeka keelt õppinud ja soovivad oma teadmisi täiendada.
Seminarid toimuvad esmaspäeviti kell 16.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi 41). Registreerumissoovist palume teada anda info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Jaan Lahe avalik loeng "Paul Tillichi elu II"

Reedel, 24. septembril toimub Jaan Lahe teine loeng teoloog Paul Tillichist.
1933. aastal läks Tillich konflikti natsidega ja ta vallandati Frankfurti ülikoolist. Tillich ja tema pere siirdusid Ameerika Ühendriikidesse, teadmata, et neil tuleb sinna jäädagi. Selles loengus tuleb juttu Paul Tillichi elust ja tööst Ameerika Ühendriikides aastatel 1933-1965.
Loeng toimub 24. septembril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikoja saalis. Kuulama tulles palume kaasa võtta koroonatõend. Loengut saab jälgida ka Postimehe otseülekande vahendusel.
Loengusarja esimene loeng on järelvaadatav YouTube'is.
Loe lisaks

Jätkub vene kultuuriloo kursus

25. septembrist jätkub Mihhail Lotmani juhendamisel vene kultuuriloo kursus.  Loengusarjas käsitletakse vene sõnakunsti 19. sajandi lõpust 20. sajandini. Oodatud on ka uued liitujad - registreerumiseks palun saatke e-mail oma nimega info@vabaakadeemia.ee.
Loengud toimuvad laupäeviti kell 14.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi 41). Loengud salvestatakse ja neid saab tagantjärele vaadata ka Vaba Akadeemia YouTube kanalilt.
Loe lisaks

Jätkub itaalia keele ja kirjanduse kursus

25. septembril algavad taas kaks korda nädalas toimuvad itaalia keele ja kirjanduse kursused.
Itaalia keele jätkukursus baseerub õpikule Danila Piotti, Giulia de Savorgnani, Elena Carrara, UniversItalia 1, 2018 ja õppejõudude valitud kirjanduse ja kultuuri tekstidele. Lisaks grammatilisele kompetentsile ja lihtsama väljendusoskuse arendamisele keskendutakse originaaltekstide lugemisele. Keelekursust saatev kirjanduse lühikursus võtab vaatluse alla huvipakkuvaid tekste itaalia kaasaegsest ja modernsest kirjandusest tagasivaates (Alessandro Bariccost jt kuni Luigi Pirandelloni).
Kõik, kes on itaalia keelt juba natuke õppinud, on oodatud kursusega ühinema.  Loengud toimuvad kaks korda nädalas: laupäeviti kell 10.00-14.00 ja neljapäeviti kell 17.30-19.00. Toimumiskohaks on Tartu Katoliku Hariduskeskus (Jakobi 41, sissepääs hoovi poolt, vasakpoolne uks ja klassiruum jääb esimesele korrusele). Registreerumiseks palun panna end kirja info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Arhiiv