Tõlkeneljapäev: külas Heli Allik

Fotol: Heli Allik. Allikas: erakogu.
Selle aasta viimasel tõlkeneljapäeval on meie külaline tõlkija Heli Allik, kes räägib Jonathan Littelli romaani "Les Bienveillantes" tõlkimisest.
„Me ei ole ainult timukate võimalikud ohvrid: timukad on meiega sarnased inimesed. Me peame endalt küsima: kas meie olemuses on midagi, mis seesuguse õuduse võimatuks muudaks? Ja me oleme sunnitud vastama: ei, tõepoolest mitte midagi.“ Neid Georges Bataille´i sõnu on tihti tsiteerinud Jonathan Littell, 2006. aastal Goncourt´i preemia võitnud romaani "Les Bienveillantes" ("Eumeniidid") autor. Ja neis sõnades peitub võib-olla ka kõige kontsentreeritumal kujul see, mida see romaan "ütleb". Aga veel ütleb Littell: „Timukatel ei ole sõnu, või kui nad räägivad, siis ainult nende sõnadega, millega räägib Riik.“ Neljapäevases seminaris käsitletaksegi küsimusi, mis kerkivad üles tõlkides teksti inimestest, kellel pole sõnu.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema 16. detsembril kell 18.15. Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud. Neil, kes soovivad ühineda veebi teel, palume lingi saamiseks kirjutada info@vabaakadeemia.ee.
Eelmine
Juhan Javoiši avalik loeng "Jeesuse bioloogia"
Järgmine
Alar Laatsi raamatu "Idakristlusest idas" esitlus

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: