Algab uus kursus "Varauusaeg Euroopa ladinakeelses kirjanduses"

11. veebruarist algab Vabas Akadeemias Kristi Viidingu juhendamisel uus kursus - "Varauusaeg Euroopa ladinakeelses kirjanduses. Ülevaatekursus."

Euroopas loodi ladinakeelset ilukirjandust järjepanu ligi 2000 aastat, 3. sajandist eKr kuni 17. sajandini pKr. Tänapäeval on tuntuim, uurituim ja loetuim osa sellest antiikaegne ladinakeelne kirjandus, ehkki keskajal ja varauusajal loodud ladinakeelse kirjanduse hulk on tunduvalt suurem ja tegemist ei ole üksnes epigoonliku antiigijäljendusega, vaid vahetutele kaasaja probleemidele reageerimisega kirjanduslikus vormis.

Süstemaatiline loengukursus 1300–1800 Euroopas loodud ladinakeelsest kirjandusest žanride ja probleemide kaupa ei eelda kuulajatelt ladina keele (süva)oskust, tekstinäited esitatakse ka tõlkes.

Loengud hakkavad toimuma alates 11. veebruarist teisipäeviti kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi 41). Täpsem info ja registreerumine info@vabaakadeemia.ee


Pildil: Anthony van Dyck "Thomas Wentworth, 1st Earl of Strafford, with Sir Philip Mainwaring" (1639-40). Allikas: Wikimedia Commons.
Eelmine
Hardo Pajula avalik loeng "Jordan Petersoni teoloogia"
Järgmine
Tõlkeneljapäev: külas Ilze Tālberga

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: