Vaba Akadeemia filmiõhtu: "Paterson"

13. detsembril kell 17.00 toimub koostöös Elektriteatriga filmiseminaride sarja järjekordne üritus. Seekord vaatame esmalt Jim Jarmusch'i 2016. aasta filmi "Paterson" ning sellele järgneb Rebekka Lotmani loeng.
Kultusrežissöör Jim Jarmuschi “Paterson” on lauges tempos kulgev austusavaldus lihtsa ja omasoodu elatud elu voorusele ning argirutiini variatsioonivirvenduste ja pisidetailide võlule. Loo keskmes on New Yorgi külje all asuvas Patersoni-nimelises linnakeses bussijuhina töötav mees nimega Paterson, kelle ilmetu vormiriietuse all pulbitseb detailitundlik luuletajahing. Sarnaselt peategelase varjatud annetele tuksub ka selle äärmiselt eheda kohatunnetusega filmiloo proosalise pealispinna all palju sügavamate kihistuste ja hoovustega zenilik värsimõõt, mis on kantud Jarmuschi empaatilisest elufilosoofiast ning mille tulemusena koorub sellest filmielamusest omamoodi meditatiivne mõtisklus elus põimuvate ja põkkuvate paralleelide ning üldise tsüklilisuse ja tähendusrikaste kokkusattumuste teemadel. Täpsem info filmi kohta Elektriteatri kodulehel.
Akadeemia liikmetele eelregistreerumisel tasuta sissepääs. Palume end registreerida kas Stuudiumist või saates e-mail oma nimega info@vabaakadeemia.ee. Koha peal saab pileti lunastada nime alusel.
NB! Palume üritusel kanda maski.
Eelmine
Vaba akadeemia teatriseminar "Oh jumal"
Järgmine
Tõnu Viigi avalik loeng "Kas siis Veenusel on elu või mitte?"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: