Laura Viidebaumi avalik loeng "Sokrates"

Kolmapäeval, 16. oktoobril peab Vabas Akadeemias loengu klassikaline filoloog Laura Viidebaum, kes räägib sedapuhku Sokratesest.
Sokrates ja viienda sajandi e.m.a. lõpp on aktuaalsed justkui iga ajastu jaoks: Sokrates oli pea kõigi hilisemate Ateenas tärganud filosoofiakoolide inspiratsiooni allikaks ja viienda sajandi lõpu Ateena ise oli sõjast kurnatud, vaevles demokraatia kriisis ning vaatas otsa uue ja tehnoloogiliselt aina keerukama ajastu tulekule. Kirjasõna ja proosa levis ning kreeka ühiskond liikus suulistest traditsioonist aina kindlamalt kirjasõna rüppe. Loengus vaatleme Sokratese olulisust ja vastuolulisust tema enda viienda sajandi kontekstis ja uurime täpsemalt seda kurikuulsat kohtulahingut aastal 399, mille järel Sokrates oma kaasmaalaste poolt surma mõisteti. Kes siis oli õigupoolest Sokrates ja miks ta meid endiselt kummitab?
Kõik huvilised on oodatud loengut kuulama kolmapäeval, 16. oktoobril kell 18.15 klubisse Promenaadiviis (Ülikooli 1). Üritus on ühtlasi pühendatud Marju Lepajõele, kelle sünniaastapäev on oktoobrikuus. Loengust teeb ülekande ka Postimees.
Laura Viidebaumi varasem loeng Kreeka komöödiast on järelvaadatav Vaba Akadeemia YouTube kanalil.
Eelmine
Algab saksa keele kursus
Järgmine
Peeter Koppeli avalik loeng "Ajalugu ei kordu, kuid riimub – ka majanduses!"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: