Vaba Akadeemia ja TLÜ kirjastuse raamatuesitlus

Tallinna Ülikooli kirjastusel ja Vabal Akadeemial on hea meel kutsuda kõiki huvilisi Jens Halfwasseni teose "Plotinos ja neoplatonism" esitlusele 25. märtsil algusega kell 18 kultuuriklubis Promenaadiviis (Ülikooli 1, Tartu). Esitlusel esineb ettekandega "Uusplatonism ja kristlus" raamatu tõlkija, religiooniloolane dr. Jaan Lahe ning ettekandega "Platon, varasem antiikfilosoofia ja uusplatonism" raamatu sisutoimetaja, klassikaline filoloog dr Neeme Näripä.
Uusplatonism, millele pani 3. sajandil pKr aluse Roomas tegutsenud filosoof Plotinos (u 205–270), oli antiikaja viimane iseseisev filosoofiasuund. Selle Platoni pärandit tõlgendava ja edasi arendava filosoofia mõju ulatub Rooma keisririigist ajaliselt ja ruumiliselt kaugemale ning on puudutanud paljusid mõtlejaid ja mõttesuundi nii kesk- kui ka uusajal. Uusplatonism on jätnud sügava jälje mitte ainult õhtumaisesse, vaid ka juudi ja islami filosoofiasse.
Jens Halfwasseni raamat "Plotinos ja uusplatonism" annab süstemaatilise ülevaate Plotinose elust, teostest ja mõtlemisest ning uusplatonismi esindavatest filosoofidest ja uusplatonismi järelmõjudest hilisemas õhtumaade mõtteloos. Halfwasseni teos, mis on esimene eesti keeles ilmunud raamat uusplatonismist, on mõeldud kõigile, keda huvitab Euroopa mõttelugu ja vaimukultuur.
Eelmine
Tõnu Viigi avalik loeng "Ülivõimsad gammakiirte pursked kosmoses"
Järgmine
Tõlketeisipäev: külas Imar Koutchoukali

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: