Andres Metspalu avalik loeng “Geenivaramust personaalse meditsiinini ja edasi"

17. novembril kell 18:15 toimub Katoliku Hariduskeskuses Vaba Akadeemia avalik loeng senistest pisut teistsugusel teemal.
Loengus tutvustab Andres Metspalu Eesti geenivaramut ja räägib sellest, kuidas geenivaramu baasil on jõutud personaalse meditsiinini. Kirjeldatakse Eesti olukorda personaalse meditsiini alal ja võrreldakse Eesti situatsiooni teiste maadega. Tuuakse reaalseid näiteid sellest, millist tagasisidet on täna võimalik saada, samas rõhutades, et geenivaramus tehtav on siiski veel teadus. Loengu lõpus antakse ülevaade sellest, millised sammud on astunud riik, et personaalne meditsiin saaks tavaliseks tervishoiu teenuse osaks.
Kõik huvilised on oodatud!
Loe lisaks

Tõnu Viigi avalik loeng "Eksoplaneedid"

10. novembril kell 18.15 esineb Vabas Akadeemias järjekordse astronoomiaalase loenguga Tõnu Viik.
Juba pikemat aega räägivad astronoomid eksoplaneetidest lootuses sealtkaudu saada andmeid Päikesesüsteemi tekkimise kohta või ehk isegi leida elusorganisme või vähemalt nende tegevuse jälgi. Kuidas neid eksoplaneete avastatakse ja millised on need, mida me avastanud oleme, sellest tulebki jutt.
Kõik huvilised on oodatud! Loengust teeb ülekande ka Postimees.
Loe lisaks

Tõlkeneljapäev: Ikka tõlkija nähtavusest, meil ja mujal

Seekordne Tõlkeneljapäeva külaline on anglitsist ja tõlkeuurija Katiliina Gielen. Räägime tõlkija nähtamatusest ja nähtavusest Eestis ja mujal. Kõik huvilised on oodatud kaasa arutlema neljapäeval kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Püha Hieronymuse klassiruumis.
Loe lisaks

Hardo Pajula avalik loeng "Popolo minuto pahameel"

26. oktoobril ootame kõiki huvilisi kuulama Hardo Pajula avalikku loengut "Popolo minuto pahameel". Loeng algab 18:15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikoja saalis ning arutlusele tuleb küsimus, mida on Firenze vabariigi rahandusel öelda meie eeloleva finantskriisi kohta.
Loengust teeb otseülekande ka Postimees.
Loe lisaks

Teemaõhtu šiiitlusest

Tallinna Ülikooli Kirjastus tähistab koostöös Vaba Akadeemiaga Sadeq Hedayati teose „Pime öökull” ilmumist teemaõhtuga šiiitlusest.

Prof. em. Kalle Kasemaa peab loengu šiiitluse ajaloost Iraanis.
Dr Elo Süld tutvustab šiiitluse õpetust ja filosoofiat.

Üritus toimub 1. novembril kell 18:00 Tartus klubis Promenaadiviis. Kõik huvilised on oodatud!
Loe lisaks

Arhiiv