Algavad korea kultuurile ja ühiskonnale pühendatud loengud

Alates 26.09 algavad Vabas Akadeemias kolmapäeva õhtuti kell 19.00 korea kultuurile ja ühiskonnale pühendatud loengud. 12 loengust koosneva tsükli viivad läbi TÜ Aasia keelte õppejõud Jung-Ran Park, sotsioloog Roland Schimanski ja semiootik Jason Mario Dydynski ning sarja teemad hõlmavad mitmesuguseid erinevaid korea kultuuriga seotud aspekte, alates korealaste päritolust kuni korea popkultuurini. Loengusarja keeled on eesti ja inglise keel.
Info ja registreerimine info@vabaakadeemia.ee

Loe lisaks

Avalik loeng "Diskursuse loogika: infosõjad ja vandenõud"

21. septembril 18:15 korraldab Vaba Akadeemia Tartu Katoliku Hariduskeskuses seminari teemal "Diskursuse loogika: infosõjad ja vandenõud".
Kõnelejad on semiootikud Mari-Liis Madisson, kes räägib vandenõuteooriatest meedia- ja turundusdiskursuses, Andreas Ventsel, kes käsitleb vandenõuteooriaid infosõja ja sotsiaalmeedia kontekstis, ning Mihhail Lotman, kes räägib vandenõuteooriate loogikast ja ajaloost. Seminarist teeb ülekande ka Postimees.
Loe lisaks

Ülar Ploom, Annika Mikkel, "Itaalia keel ja itaalia kirjanduse valikuline kompendium"

22. septembrist algab Vabas Akadeemias Ülar Ploomi ja Annika Mikkeli juhendamisel kursus "Itaalia keel ja itaalia kirjanduse valikuline kompendium". Loengud hakkavad toimuma laupäeviti kell 10:00-14:00 Tartu Katoliku Hariduskeskuses.
Kursus kätkeb endas itaalia keelt algtasemel koos itaalia kirjanduse valikulise kompendiumiga alatest 13. sajandist kuni tänapäevani.  Kursus koosneb 14 nädalast (22. september – 22. detsember), à 4 tundi, jagunedes keeleõppeks ja itaalia kirjanduse tähtsate tekstidega ja autoritega tutvumiseks itaaliakeelsete tekstide baasil, mille käigus tegeletakse pisteliselt ka keeleajaloo elementidega. Vanemad tekstid esitatakse koos parafraseeringuga kaasaegsesse itaalia keelde.
Keeleõpe baastekstiks on: Danila Piotti, Giulia de Savorgnani, Elena Carrara, UniversItalia 1, 2018. Kirjanduskompendium tugineb põhiliselt järgnevale allikale: Paolo E. Balboni, Mario Cardona, Storia e testi di letteratura italiana per stranieri, 2004.
Kursusel võivad osaleda nii päris algajad kui ka need huvilised, kellel juba on mingid itaalia keele teadmised ja oskused. Osalejad võivad samuti valida ainult keele või kirjanduse osa, ehkki on soovitav valida mõlemad, sest kirjanduslik osa toetab keeleõpet oluliselt.
Kursusele registreerumine info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

19.09. algab Marju Lepajõe "Kreeka keele jätkukursus"

19. septembrist algab Marju Lepajõe juhendamisel Kreeka keele jätkukursus, kus loetakse ja analüüsitakse kogumikku "Apophthegmata patrum" (IV-V saj. pKr). Kursus toimub iganädalaselt Tartu Katoliku Hariduskeskuses kell 18:00. Osalemise eelduseks on varasem kokkupuude vanakreeka keelega ning soov seda edasi arendada.
Registreerumiseks palun kirjutage info@vabaakadeemia.ee
Loe lisaks

Filmiseminar: vendade Coenite "Oo vennas, kus oled sa?"

Koostöös Elektriteatriga on kavas järjekordne filmiseminar, kus vaatame vendade Joel ja Ethan Coen'i filmi"Oo vend, kus oled sa?"
19. septembril kell 16:15 teeb Mihhail Lotman Tartu Katoliku Hariduskeskuses filmile sissejuhatuse, kus vendade Coenite linateost analüüsitakse postmodernse filmi näitena. Tuuakse välja olulisemad intertekstid ning kollaažipõhimõtted.
20. septembril kell 19:00 vaatame filmi Tartu Elektriteatris ning sellele järgneb väljajuhatav loeng ja muljetamine.
Osaleda võib nii mõlemal päeval kui ka ainult ühel. Akadeemia liikmetele on filmiseansile piiratud hulk tasuta pääsmeid - palun registreeruge tasuta pääsme saamiseks Stuudiumi kaudu.
Vt ka https://elektriteater.ee/filmid/oo-vend-kus-oled-sa/
Loe lisaks

Arhiiv